Komite Başkanımızdan

Sevgili öğrenciler,

27 yıldır eğitim dünyasının farklı alanlarında, birbirinden başarılı çalışmalara imza attık.

Gençlerin içinde yer aldığı ve birlikte başardığımız her proje beni ziyadesiyle mutlu etmektedir.

2020 senesinde İstanbul’da katıldığımız TEKNOFEST Elektrikli Araç Yarışında okul öğrencilerimizin Uludağ Üniversitesi öğrencileri ile ortaklaşa yaptıkları elektrikli arabamızın, Görsel Tasarım dalında TÜBİTAK tarafından birincilik ödülüne layık görülmesi ise mutluluğumda zirve oluşturmuştur.

Şimdi sıra sizde…

TEKFEST projesini bana ilk anlattıklarında, heyecan duyacağım bir proje olduğunu anladım. Projeyi detaylı inceleyince heyecanım daha da arttı. Çünkü gençlere ilham olacak, onlara bambaşka vizyon kazandıracak bir proje olduğunu gördüm.

Sevgili gençler,

Fırsat verildiğinde başaramayacağınız hiçbir şey olmadığını biliyorum. TEKFEST, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine ülkemizin dört bir yanındaki tüm gençlere açık.

2020 senesinde okul öğrencilerimiz İstanbul’da Türkiye’nin her tarafından gelen öğrencilerle yarışmıştı; 2022’de ise Türkiye’deki tüm okulların öğrencileri kendi aralarında Bursa’da bizim okulumuzda yarışacaklardır.

“Su Krizi ve Kuraklık” ile ilgili Ödüllü Proje Yarışmamız TEKFEST sizi bekliyor.

Konu bizden, projeler sizden!

Tüm projeleri tek tek, titiz ve şeffaf bir değerlendirme süreciyle inceleyeceğiz. Saygın akademisyenler, iş insanları, kamu kurum yöneticileri ve uzman eğitimcilerden oluşan jürimiz projelerinizi bekliyor.

Hepinize başarılar diliyorum.

M. Naci ATIŞ
TEKNOLOJİ FEN KOLEJİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

×